Gürzumar Akademi Meb Onaylı Oyunculuk Bölümü

Oyunculuk Hayalini En İyiler İle Gerçekleştirmeye Hazır Mısın?

Haftada iki gün, altı saatten oluşan bu çalışma programı, oniki ay sürelidir.

Toplam 352 saattir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı grupla açılır.

Ders Programı:

Oyunculuğa Giriş:

 

Oyuncu adayının, Temel Oyunculuk Bilgisi ile buluşmasını sağlayan uygulamalı çalışmaları içerir. Bu çalışmalar, monolog (tirad) çalışmaları ile sınırlıdır. Oyuncu adayının bir monoloğu kendi başına hazırlama ve oynama kapasitesini geliştirmeyi hedefler.

Toplam: 42 saat.

 

Doğaçlama:

 

Oyuncu adayları, doğaçlama dersinin temel ilkelerini, kuramsal ve uygulamalı çalışmalarla yaparlar. Bu çalışmalardaki öncelikli hedef öğrencilere farklı bakış açıları kazandırmaktır. Bu bakış açıları doğrultusunda, oyun metinlerine yeni yaklaşımların nasıl getirilebileceği ve bu yaklaşımların atölye çalışmaları ile sahneye nasıl taşınabileceği araştırılır.

Toplam: 42 saat.

 

Rol-Sahne:

Oyuncu adayının, Oyunculuğa Giriş ve Doğaçlama derslerinde edindiği deneyimi monologlar, ikili ve üçlü sahnelerle zenginleştirmesini sağlayan uygulamalı çalışmaları içerir. Monolog ve Sahne çalışmaları ile sınırlıdır.

Toplam: 84 saat

 

Konuşma Eğitimi-Diksiyon:

 

Oyuncu adayının temel diksiyon bilgisi ile buluşmasını sağlayan uygulamalı çalışmaları içerir. Konuşma eğitiminin temel ilkeleri, solunum, ses, nefes ve tınlatıcı (rezonatör) çalışmaları ile desteklenir.

Toplam: 42 saat.

 

Şan / Şarkı / Vokal Teknikleri:

 

Oyuncu adayının temel şan ve solfej bilgisi ile buluşmasını sağlayan uygulamalı ve teorik çalışmaları içerir. Adayların şarkı söyleme kapasitelerini geliştirmeyi hedefler.

Toplam: 42 saat.

 

Hareket:

 

Oyuncu adayının, bedenini tanıması, beden sınırlarını fark etmesi ve geliştirmesini sağlayan uygulamalı çalışmaları içerir. Oyuncuların profesyonel hayatları boyunca kullandıkları ısınma setlerinin öğretilmesi ve uygulanması ile sınırlıdır.

Toplam: 33 saat.

 

 

Kamera Önü Oyunculuk:

 

Kamera önü için gereken pratik ve teorik çalışmaları içerir. Çeşitli senaryolar kullanılarak yapılan çalışmalardan oluşur. Eğitmenlerin yanı sıra sektörden önemli isimlerin de katılımı ile desteklenir.

Toplam: 33 saat.

 

 

Metin Çözümleme-Karakter Analizi:

Oyunculuk malzemesi içeren tüm metinlerin incelenmesi ve karakter yönelişlerinin analizini içeren teorik ve uygulamalı çalışmaları içerir.

Toplam: 33 saat.

 

 

İletişim

Gümüşsuyu Mah. Osmanlı Sokak No: 18 İç Kapı No: 6 Beyoğlu / İSTANBUL

(0212) 252 52 32

(0552) 354 52 32

info@gmrakademi.com

Sosyal Medya